16 czerwca, 2024

Wybór idealnej sukienki koronkowej, która doskonale podkreśli nasze atuty i ukryje ewentualne mankamenty, nie jest łatwym zadaniem. Poruszanie się po sklepowych wieszakach z sukienkami może okazać się prawdziwym wyzwaniem, szczególnie gdy nie jesteśmy pewne jakiego typu ubrania będą dla nas najbardziej korzystne. Pamiętajmy jednak, że to my decydujemy o tym co chcemy nosić – nasz komfort i dobre samopoczucie jest najważniejsze.

W tym artykule przedstawię kilka wskazówek dotyczących doboru sukienek koronkowych do różnych rodzajów sylwetek. Biorąc pod uwagę typ figury, wiek, wzrost, styl i okazję, na którą planujemy założyć sukienkę, możemy dobrać kreację, która będzie wyglądać na nas fantastycznie. https://clamodi.com/pl/139-sukienki-koronkowe

Dobór sukienki koronkowej do sylwetki „klepsydra”

Jest to typ figury, który charakteryzuje się równymi proporcjami pomiędzy biodrami a ramionami oraz zaznaczoną talią. Właścicielki tej sylwetki mogą pozwolić sobie na wiele modeli sukienek, jednak sukienki koronkowe odcinane w talii mogą być dla nich idealnym wyborem. Podkreślą one bowiem największy atut tej figury, czyli wcięcie w talii. Można także pokusić się o sukienki z koronki o fasonie ołówkowym, które idealnie podkreślą kobiece kształty.

W przypadku sukienek koronkowych warto jednak zwrócić uwagę na to, gdzie aplikacje koronkowe są umiejscowione. Zbyt duże i gęste wzory mogą optycznie powiększać sylwetkę, dlatego dla osób o figurze klepsydra lepiej sprawdzą się modele z delikatną, subtelnie rozmieszczoną koronką.

Dobór sukienki koronkowej do sylwetki „gruszka”

Figura „gruszka” charakteryzuje się szerszymi biodrami niż ramionami oraz stosunkowo wąską talią. Dla tego typu sylwetki doskonale sprawdzą się sukienki koronkowe o fasonie trapezowym, które pomogą optycznie zrównoważyć proporcje między górną a dolną partią ciała. Koronkowe aplikacje powinny być umieszczone na górnej części sukienki, aby skupić poniekąd uwagę na biuście i ramionach, w przeciwnym wypadku mogą one dodatkowo poszerzyć biodra.

Właścicielki figury „gruszka” powinny unikać sukienek koronkowych z pełnymi spódnicami na osi bioder. Warto zdecydować się na modele z trochę szerszą górą i luźniejszym dołem – takie sukienki będą najbardziej korzystne dla tego typu sylwetki.

Dobór sukienki koronkowej do sylwetki „jabłko”

Jest to sylwetka o okrągłym kształcie, w której brzuch, biodra i klatka piersiowa są podobnej szerokości. Dla tego typu figury idealne będą sukienki koronkowe w stylu imperium, które optycznie wysmuklą sylwetkę i skupią uwagę na górnej części ciała, zwłaszcza na biuście i szyi.

Warto również zwrócić uwagę na długość sukienki – sukienki koronkowe o długości do kolan lub midi będą najbardziej korzystnym wyborem dla figury „jabłko”. Takie modele pomogą skupić uwagę na nóżkach i odciągną ją od szerokiej talii.